Одна з важливих проблем України - очищення побутових і промислових стічних вод. Протягом тривалого часу каналізаційні очисні споруди не ремонтувалися і не оновлювалися. В даний час з'являється все більше окремо розташованих об'єктів громадського призначення: автомийки, автозаправні станції, автостоянки, ресторани, кафе, кемпінги, СТО, турбази та т. Д. Для всіх цих об'єктів необхідні локальні очисні споруди.
Очищення нафтовмісних, зливових, господарсько-побутових, стічних вод є одним із пріоритетних завдань для нашої компанії. Септик до недавнього часу вважався єдиним пристроєм для систем очищення стічних вод в заміському будинку або на дачі, хоча по суті септик - це лише вдосконалена вигрібна яма. Основний принцип роботи септика - це механічна очистка та осадження забруднень. У септику відбувається відстоювання каналізаційних стоків і часткове зброджування. В результаті на виході з септика маємо стоки, очищені на 50-65% плюс нерозчинені фракції на його дні. Нерозчинені фракції вивозяться за допомогою ассенізірованной машини.
Подібні септики поступово відходять у минуле, оскільки в даний час з'явився широкий спектр сучасних автономних каналізацій, які здійснюють біологічну очистку стічних вод. Біологічне очищення стічних вод винайдена вже більше 100 років тому. Класична схема з чергуванням аеробних і анаеробних умов очищення найбільш добре себе зарекомендувала, а чим простіше технологія і менше конструктивних елементів, тим краще. Ступінь очищення стічних вод до 98%.
Особливістю біологічної очистки води є той факт, що відходів "майже" не утворюється, т.к багато забруднення бактерії переробляють в гази (метан, азот, двоокис вуглецю, сірководень), а частину, що залишилася "забруднень", що містить органіку, азот, калій, фосфор часто використовується як органічне добриво. Метан спалюють і отримують теплу воду чи електроенергію. Двоокис вуглецю добре розчиняється в воді і таку воду корисно застосовувати для поливу рослин.