Головна сторінка  Наші Контакти  Зворотній звязок  Прайси

Біологічні очисні споруди - що це?

Біологічні очисні споруди
Серед усього розмаїття методів очищення стоків, одним з найпопулярніших є біологічна очистка. Суть даного процесу полягає в обов'язковій присутності мікроорганізмів, що сприяють переробці забруднень різного походження (органічних речовин) з паралельною можливістю поновлення біомаси. Біологічні очисні споруди припускають два основних види очищення в залежності від ставлення мікроорганізмів до кисню і від умов: аеробний (необхідна присутність у воді розчиненого кисню) і анаеробний (мікроорганізми розвиваються за відсутності вільного кисню).
З огляду на, що більшість промислових підприємств виробляють стоки, що містять достатню кількість зважених речовин, очисні споруди в обов'язковому порядку повинні бути обладнані гратами, відстійниками, пісковловлювача в залежності від характеру домішок. Лише після попереднього очищення, стічні води, що містять забруднення органічного походження надходять в спеціалізовані біологічні очисні споруди.

Вибір конкретного типу біологічної установки залежить від характеру промислових стоків, їх кількості і пропонованих вимог до кінцевої якості очищеної води. Для зменшення утворюється осаду (що дуже вигідно з економічної точки зору), очисні споруди нерідко мають анаеробні зони поряд з аеробними. Подібна технологія, що поєднує в собі зважену і фіксовану біомаси, забезпечує стійку роботу і безперервність технологічних процесів, де кожна зі стадій переробки може компенсувати недостатню ефективність попередньої. Біологічні очисні споруди, які працюють за таким принципом, є найбільш оптимальним варіантом очищення нерівномірно вступників стоків з різними якісними характеристиками.

Для великих промислових підприємств важливими показниками є зниження капіталовкладень в будівництво біологічних очисних споруд і використання технологічних циклів, що дозволяють зменшити витрати часу на обробку стічних вод. Досягти цього можна при збільшенні концентрації активного мулисте осаду з використанням технологічної завантаження в установках.

Однією з частих проблем в біологічних очисних спорудах (особливо це стосується харчової промисловості) буває освіту так званих застійних зон. Для забезпечення рівномірної інтенсивності перемішування мулу і збільшення окислювальних процесів, використовують пористі аератори і циліндричну конструкцію блоків установок.

З огляду на кліматичні умови і місце розташування конкретного підприємства, ще на стадії проектування необхідно визначити оптимальний температурний режим, в якому буде протікати біологічна очистка стічних вод. У більшості випадків, очисні споруди розміщуються в опалювальних приміщеннях, що дозволяє знизити подальші експлуатаційні витрати і забезпечити стабільну роботу мікроорганізмів.
Магазин
Напрямки діяльності
Про це варто дізнатись
Відгуки наших клієнтів

ВІАТРОН - проникаюча гідроізоляція. Відновлення бетону,цегли,пісковика.

РАЗОМ всеукраїнська ініціатива