Головна сторінка  Наші Контакти  Зворотній звязок  Прайси


Види твердопаливних котлів



Навіщо цей колет ? Як вибрати твердопаливний котел? У чому переваги опалення твердим паливом? Які особливості опалювальної системи? Всі ці питання стають актуальними в сучасному ринку опалення.

Спробуємо розібратися чому ж це відбувається.
Ні для кого не секрет що на світовому ринку енергоносіїв зараз спостерігається дефіцит - ціни ростуть з року в рік і з цього можна провести логічну концепцію - зростаючий попит на нафту і газ.
Крім звичних енергоносіїв для побутового використання, таких як газ і електрику існують альтернативи - теплові насоси, геліосистеми, вітрогенератори, котли на піллети. В принципі вони всі хороші - головна відмінність це ціна системи і кількість виробленого тепла.
Однак існує ще одна можливість отримати тепло в будинку - традиційні види палива - дрова, вугілля. Єдине, що лякає - це необхідність постійно стежити за котлом - що б він не згас. Цю проблему легко вирішує ряд сучасних котлів тривалого горіння - в них процес горіння відбувається з максимально можливим ККД - за рахунок тління, ККД цих котлів легко досягає 90-95%.

Які ж це котли? І які бувають їх види?
Перший і найпоширеніший вид - чавунні твердопаливні котли призначені для спалювання вугілля і дров. Так ці котли демонструють досить зручний цикл роботи, енергонезалежні. Але основним видом палива для них все ж є - вугілля, дрова в них горять досить швидко - не більше 3-4 годин, що в свою чергу викликає певний дискомфорт. Класичний приклад такого котла це вітчизняний КЧМ, закордонний - серія Solida, від виробника Сайм.
Другий вид - піролізні котли - відмінна риса - наявність двох камер згоряння: в першій відбувається первинне горіння (в цій камері штучно створюється дефіцит кисню, що призводить до процесу піролізу і генерації синтез газу), в другій камері відбувається догорання синтез газу. Основним видом палива для даного виду котлів виступає деревина, бажано твердих порід. Час горіння такого котла на одній закладці - від 6 до 10 годин. ККД при цьому досягає рівня не менше 90%. Приклад такого котла - DAKON Чеський серії KP Pyro.
Третій вид - піллетні котли. У цих котлах в якості палива використовується пресована і гранульована деревина - піллети. Котел самостійно за допомогою шнека підсипає в зону горіння необхідну кількість палива. Розпал цього виду котлів також автоматичний. Час горіння котла залежить виключно від ємності бункера. В окремих випадках такі котли комплектуються пневмоподачі палива зі сховища. Для таких котлів паливо завозиться один раз в сезон, далі весь процес автоматизований. Єдиним недоліком даного виду котлів є - неможливість спалювати що небудь крім деревних гранул.
Четвертий вид - це котли тривалого горіння. В даному підвиді котлів використовуються переважно дрова і тирсу - але можливі варіанти з вугіллям і сумішами вугілля, торфу та дров,. Час горіння даного виду котла становить від 12 годин до двох діб і це на дереві. За рахунок чого ж цей ефект? Все досить просто - камера згоряння влаштована так що горіння в ній відбувається зверху вниз, при цьому паливо не горить відкритим полум'ям, а тліє. Запас палива в котлі теж досить значний - 50 кг Порядку. Ще однією особливістю є терпимість до різних видів палива: дрова (самого різного розміру), торф, брикети, вугілля, тирса, тріска.

Висновки з усього вище сказаного досить прості - є альтернатива газу і вона абсолютно реальна. Так, ступінь комфорту дуже різна в залежності від виду котлів, а при правильному проектуванні системи опалення та використанні сучасних комплектуючих вона така ж як і при використанні газових котлів.
Правилами проектування і методам розрахунку будуть присвячені наші подальші публікації.

Детальна консультація по тел. (+38) 096-09-57-444
| Теги: Види твердопаливних котлів, твердопалі котли Львів, твердопалі котли

Всього коментарів: 0
avatar
Магазин
Напрямки діяльності
Про це варто дізнатись
Відгуки наших клієнтів

ВІАТРОН - проникаюча гідроізоляція. Відновлення бетону,цегли,пісковика.

РАЗОМ всеукраїнська ініціатива