Головна сторінка  Наші Контакти  Зворотній звязок  Прайси


Що ж таке теплоізоляція і для чого вона потрібна ?



Теплоізоляція (утеплювач) - це будівельний матеріал, основне завдання якого зводиться до підвищення термічного опору конструкцій і зберіганню певної температури.  Перешкоджаючи поширенню теплового руху молекул, утеплювач дозволяє на етапі будівельних робіт істотно знизити витрати на цеглу, газобетон, розчин і т.п., а в ході експлуатації готового об'єкта - на 
опалення будівлю. Для дбайливого домовласника принципово важливо і те, і інше, особливо з урахуванням постійного зростання цін. Невипадково все більше уваги приділяється дотриманню нормативів по теплопередачі, які з 2000 р практично вирівнялися з аналогічними нормативами, прийнятими в Канаді і скандинавських країнах.
Теплоізоляція - захист будівель, теплових промислових установок (або окремих їх вузлів), холодильних камер, трубопроводів та іншого від небажаного теплового обміну з навколишнім середовищем. Так, наприклад, в будівництві і теплоенергетиці теплоізоляція необхідна для зменшення теплових втрат в навколишнє середовище, в холодильній і кріогенної техніки - для захисту апаратури від припливу тепла ззовні. Теплоізоляція забезпечується пристроєм спеціальних огорож, виконуваних з теплоізоляційних матеріалів (у вигляді оболонок, покриттів і т. П.) І ускладнюють теплопередачу.
 
Під цим терміном як правило розуміють певні методи і елементи захисту фасадів будівель, покрівлі, трубопроводів, теплових промислових установок (або окремих їх вузлів), холодильних камер, вентиляційних отворів, тощо від небажаного теплового обміну з навколишнім середовищем. Однак зараз, як визначення цього явища також використовують матеріали, що застосовуються для виконанню таких захисних елементів. Про вплив теплоізоляції на збереження необхідної температури зрозуміли ще в 20 столітті. Тому сьогодні, в будівництві і теплоенергетиці, промислова теплоізоляція вже є необхідним і невід'ємним етапом при проектуванні важливих промислових споруд.
Так само варто відзначити, використання теплоізоляції не обмежується будівельної областю. Її застосування можливе у виробництві взуття та одягу, автомобілебудуванні, енергетиці, виробництві устаткування і т.д.

Матеріали для теплоізоляції
Якщо із застосуванням все зрозуміло, то поговоримо про матеріали, які і ускладнюють передачу тепла.
З фізики відомо, що існують кілька способів теплопередачі.
І ось в залежності від цього, теплоізоляція буває двох типів:
- Відображає втрати за рахунок ІК відображення;
- Запобігає втрати за рахунок теплопровідності.
На практиці ж, розподіл матеріалів відбувається за видом вихідної сировини для їх виготовлення: 
Органічні - одержувані переробкою неділової деревини та відходів деревообробки, відрізняються низькою водо- і биостойкостью. Так само сюди відносяться високоефективні органічні теплоізоляційні матеріали з об'ємною масою від 10 до 100 кг / м3. Характерна особливість таких матеріалів - низька вогнестійкість, тому їх застосування можливе при температурах не більше 150 ° С.
Неорганічні - мінеральна вата і її похідні, газобетон і пінобетон, піноскло, скляне волокно, вироби з рідких сумішей (пінополіуретан) та ін.
Змішані - використовуються в якості монтажних елементів, виготовляють на основі азбесту і його сумішей, і на основі спучених гірських порід.
  Якщо говорити більш звичним мовою, то теплоізоляційні матеріали діляться на:
 
  • жорсткі (плити, блоки, цегла, шкаралупи, сегменти і ін.);
  • гнучкі (мати, матраци, джгути, шнури і ін.);
  • сипучі (зернисті, порошкоподібні) або волокнисті.
Застосовуючи для теплоізоляції ефективні теплоізоляційні матеріали, можна істотно зменшити товщину і знизити масу огороджувальних конструкцій і таким чином скоротити витрату основних будматеріалів (цегли, цементу, сталі та ін.) І збільшити допустимі розміри збірних елементів.
Основні показники теплоізоляції
 
Основний показник якості теплоізоляційних матеріалів - коефіцієнт теплопровідності. Однак його визначення вельми трудомістко і вимагає застосування утеплення холодильних камер спеціального обладнання, тому на практиці в якості такого показника - марки теплоізоляційних матеріалів - використовують виражену в кг / м3 величину їх об'ємної маси в сухому стані, яка в достатній наближенні характеризує теплопровідність теплоізоляційних матеріалів.
 
На підставі цього визначають інший показник - ефективність теплоізоляції. Він визначається термічним опором (R) ізолюючої конструкції. Для одношарової конструкції R = d / l, де d - товщина шару ізолюючого матеріалу, l - його коефіцієнт теплопровідності.
 
Збільшити цей показник можна двома способами:
- Застосовувати високопористі матеріали (від 70 до 98%);
- Використовувати багатошарові конструкції з повітряними прошарками.
 
Так само враховують такі показники як об'ємна маса і міцність (Мн / м2).
 
Зараз найбільш поширеним видом теплоізоляції промислових споруд є теплоізоляція ППУ (пінополіуретан).
 
Теплоізоляція заміського будинку.
 
У будівництві теплоізоляція застосовується для утеплення зовнішніх стін, верхнього і нижнього поверхів, міжповерхових перекриттів, покрівлі та навіть фундаменту. Сучасний утеплювач кріпиться із зовнішнього боку стіни будівлі, відповідно до розрахунку «точки роси», для запобігання утворення конденсату в стіні. Грамотне використання утеплювача дозволяє зменшити товщину стіни (а отже, знизити навантаження на фундамент), що істотно скоротить витрату будматеріалів. Більш того, це дозволить в майбутньому економити на опаленні будинку. У дамах з поганою теплоізоляцією втрати тепла можуть становити 50% і більше.
 
Не слід забувати і про те, що крім збереження тепла, утеплювач повинен «дихати», тобто пропускати пар. Інакше всередині приміщення створиться ефект «термоса», який навряд чи можна назвати комфортним.
 
Матеріали, використовувані для виготовлення утеплювача, повинні мати дуже низький коефіцієнт теплопровідності. Сучасні матеріали мають практично бездоганними властивостями.
| Теги: для чого потрібна теплоізоляція, Що таке теплоізоляція, теплоізоляція

Всього коментарів: 0
avatar
Магазин
Напрямки діяльності
Про це варто дізнатись
Відгуки наших клієнтів

ВІАТРОН - проникаюча гідроізоляція. Відновлення бетону,цегли,пісковика.

РАЗОМ всеукраїнська ініціатива