Недостатньо утеплені конструкції будівель підвищують витрати на експлуатацію опалювальної системи будинку і створюють некомфортні умови проживання. У комплекс теплоізоляційних робіт входить і утеплення зовнішніх стін будівлі. Правильно вибравши теплоізоляційні матеріали і технологію утеплення фасаду будинку, ви захистите приміщення від приток холоду через його конструкції. Чому тепло йде з вашого будинку
Основні причини втрат тепла з приміщень приватного будинку
потоки холодного повітря
теплообмін його конструкцій з навколишнім середовищем.
У першому випадку тепло йде через негерметичність сполучень перекриттів, вікон і дверей з несучим елементом будівлі.
У другому - через високу теплопровідності стін, недостатньому утепленні горища, цоколя та інших конструкцій будівлі.
Зовнішня теплоізоляція збільшує акумуляцію тепла масивної частиною стіни. Утеплення зовні стіна при відключенні системи опалення остигає повільніше в 6 разів, ніж огорожі з внутрішнім утепленням з таким же шаром утеплювача. Застосування легких огороджувальних конструкцій з якісно виконаної теплоізоляцією дозволяє знизити витрати на зведення стін і влаштування фундаменту.
Вибір способу утеплення і теплоізоляційного матеріалу залежить від індивідуальних особливостей конструкцій стін. Критерієм вибору утеплювачів і способів монтажу є сукупність технічних особливостей будови і умов зовнішнього середовища. Способи утеплення фасадів будівель
Системи утеплення фасадів умовно можна розділити на кілька основних типів:Системы утепления фасадов условно можно разделить на несколько основных типов:
«Мокрі» фасади (утеплення під штукатурку):
легкі штукатурні системи;
важкі штукатурні системи;
багатошарові конструкції;
вентильовані фасади.
Одним з найбільш поширених і економічних методів утеплення фасаду є так званий «мокрий фасад». Як утеплювач застосовуються мінераловатні і полімерні плити. На поверхню теплоізоляції наноситься тонкий шар штукатурки. Штукатурні склади для таких систем повинні бути з хорошою паропроникністю.
Мокрий фасад буває двох видів «легкий» і «важкий».
Легкі штукатурні системи для утеплення фасадів. Пристрій полегшених систем більш популярно через їх низьку вартість. Конструкція включає в себе теплоізоляцію, зафіксовану за допомогою полимерцементного клею і кріпильних елементів, а також захисно-обробне покриття.
Крім стандартних шарів в конструкцію включаються допоміжні елементи: алюмінієві профілі для захисту від механічних пошкоджень і елементи для ущільнення і герметизації ізоляції в примиканнях до конструкцій покрівлі.
Важкі штукатурні системи для утеплення фасадів. Цей вид систем має більш товстий шар зовнішньої штукатурки. Він підвищує стійкість до механічного впливу і довговічність. Виробники матеріалів для подібних покриттів гарантують термін їх експлуатації до 50 років. Товщина зовнішніх штукатурних шарів в важких системах може досягати 50 мм.
Функцію кріплення виконують спеціальні дюбелі, анкери і арматурна сітка. Товщина сітки і розміри її осередків підбирається проектувальниками залежно від товщини штукатурки і поверховості будівлі. Кріплення дюбелями забезпечує необхідну рухливість плит щодо стіни, що запобігає деформації утеплювача і штукатурного шару при температурних коливаннях.
Фасадні багатошарові сістеми.В тришарової структурі теплоізоляції і при колодцевой кладці утеплювач знаходиться між несучим і захисним лицьовим огорожею. Особовий шар виконується із силікатної, клінкерної або керамічної цегли. Такі конструкції менш навантажують фундамент, але їх недоліком є скупчення конденсату між шарами.
У вентильованої фасадної утеплювальної конструкції замість лицьової стіни застосовуються листові або плитні оздоблювальні матеріали, які виконують функції захисного екрану. Вентилювання утеплювача забезпечується обладнанням повітряного прошарку між ним і зовнішньою обробкою.